Náplň lekcí

 • Pěvecké lekce – minimálně 90 minut Součástí pěveckých lekcí všech žáků jsou 10 – 15 minutová mluvní cvičení pro rozhýbání mluvidel vždy před rozezpíváním. Je to nezbytné pro posazení a nosnost hlasu i pro ty, kteří žádnou vadu hlasu nemají. 

SPECIALIZACE  NA  VÝUKU  KONTRATENORŮ

 • Práce s dýcháním a synchronizace energie mluvidel a hlasu s bránicí.
 • Komplexní ovládání hlasu, uvolnění a pocitová rezerva, rozšíření a propojení celého hlasového rozsahu
 • Odstranění hlasových „zlomů“ a přechodů
 • Technika a interpretace barokní hudby
 • Výuka všech stylů – klasika, pop, rock, metal, jazz, chanson… (základy jsou stejné pro všechny styly zpěvu).

Pozn. – Žák by si měl lekce ve vlastním zájmu natáčet – kvůli trvalému přísunu informací, lepšímu rozpoznání příčin chyb, a také kvůli celkovému vnímání zlepšení během každé lekce.

OPRAVDU VŠECHNY VADY ŘEČI SE DAJÍ ODSTRANIT V KAŽDÉM VĚKU.

Mluvní lekce – minimálně 60 minut

 • Základní i rozšířené poradenství a pedagogika pro všechny typy vad řeči, i pro dvojité vady pomocí nových speciálních cvičení.
 • Odblokování psychických i fyzických zábran mluvení, celkové otevření hlasu.
 • Opětovné posazování hlasu např. po nemoci pro učitele, přednášející…
 • Posazování hlasu speciálně i pro herce, znásobení rezonance a nosnosti hlasu
 • Odstranění akcentu rodné řeči u cizinců v češtině

Praxe v oblasti výuky zpěvu a hlasového poradenství:

 • Pětiměsíční příprava žačky na úspěšně absolvované zkoušky na konzervatoř.
 • Hlasové poradenství skupinám:  Alter ego,  Voxtet,  Iglů,  Dam-Dam…
 • Hlasové poradenství jihlavským sborům – Campanulla a Foerster
 • Působení jako hlasový pedagog a příprava herců Horáckého divadla v Jihlavě – například pro muzikály  „Do naha!“,  „My fair lady“…
 • Příprava herců v muzikálu  „Jesus Christ Superstar“

Kde výuka probíhá?

 • V Jihlavě – učebna v ul. Srázná  č.8  (viz kontakt)
 • V Praze – v místě bydliště či zkušeben žáků
 • V Brně – v místě bydliště či zkušeben žáků

Výsledky lekcí

Vážená paní Dubová,

dekuji mnohokrat za radu a za vase lekce. Ze zacatku se mi chvilemi az chtelo brecet ze strachu abych to zvladla, ale vas profesionalni pristup me vzdycky uklidnil. Konecne se muj hlas zlepsuje! Mam za sebou narocnou pracovni cestu od stredy do nedele a neztratila jsem hlas! Coz je poprve po dlouhe dobe! Citim jak uz tomu prochazim na kloub. Chvilemi citim sklouzavat zpet, ale vetsinou si to po chvili uvedomim a zvladnu se vratit zpet do spravne polohy! Jste skvela, ani nevite jak jsem vam vdecna. Mam ted praci svych snu, kterou jsem se bala ze kvuli tomu hlasu nezvladnu, ale diky vam zvladnu!

Dekuji vam za vse 🙂

Zuzana W.

 

Ze všeho nejdřív bych chtěl asi zmínit, že jsem byl před první lekcí dost nervozní. Vůbec jsem nevěděl, co mám čekat a jak to bude probíhat. Opravdu mě to na první lekci dost mile překvapilo. Hlavně to, že jsem si mohl zvolit písničky, jaké chci trénovat od mých oblíbených kapel. Třeba i písničky, které jsme později hráli s kapelou, to byla pro mě docela motivace, abych se dál zlepšoval. Úplně si vzpomínám, jak jsem poprvé uviděl napsané všechny ty jazykolamy. Doteď si je říkám před každou zkouškou a zatím ještě nikdo neřekl na prvních několik pokusů správně celé Dolar Libra Rubl Lira…, když jsem mu to říkal. V kapele nyní už používáme víceméně jenom techniku, která se jmenuje scream. A právě tam bych řekl, že mi všechna ta cvičení pomohla nejvíc. Pamatuju si, že dřív mě po screamu docela dost škrábalo v krku. Teď už vůbec. Docela dost lidí se mě na to ptá, jak můžu takhle „řvát“ , aniž by mě pak bolel krk. Vždycky jim řeknu, že je to kvůli správnému dýchání a energii. Popravdě to všechno byly věci, které mi trvaly dlouho, než jsem je správně pobral. Vůbec jsem si nedokázal představit, jak můžu prostě dýchat do břicha, nezpívat krkem a tak. Pár lekcí to rvalo, ale pak už jsem to pochopil. A od té doby se mi screamuje i zpívá líp a líp. Ale nepomáhalo mi to jenom ve screamu. Ze začátku jsem při sportu nepozoroval nějaké větší změny – idkyž jsem se snažil soustředit se na správné protahování dýchání… ale časem jsem si všiml, že se mi zlepšuje fyzička. V pohodě jsem po pár lekcích vydržel uhrát celý zápas a i když jsem šel běhat, tak jsem uběhl víc. Přišlo mi zajímavé, jak si člověk může díky dýchání zlepšit kondici. Je docela zvláštní, že jsem do toho šel hlavně kvůli tomu, že se chci naučit zpívat a vlstaně jsem zjistil, že bych se měl věnovat screamu a zlepšovat se v tom. A vůbec jsem netušil, že mi to pomůže i při sportu. Teď už přesně vím, v čem se chci jak zlepšovat a budu v tom pokračovat.

Ondřej K.

 

Dobrý den,

musím říct, že to včera po hodině, jak jsem odešla, bylo lepší, a vydrželo mi to docela dlouho. Řídím se podle rad, které jsem od Vás dostala a piji už jen zázvor bez medu. Děkuju. Těším se na další lekci  🙂

Tereza D.

Dobrý den,

chtěl bych Vám poděkovat za přípravu na koncerty se skupinou. Dříve bych nevěřil, že protahovací cvičení prstů a rukou dokáží tak ulehčit hru na baskytaru. Na vystoupeních se mi hrálo o mnoho lehčeji a uvolněněji. Líbí se mi na Vašich lekcích, že mi řeknete, čeho mám dosáhnout a přesně popíšete jak to provést. Jsem rád, že se nám daří odstranit i moje vady hlasu a řeči.

Těším se na další spolupráci.

David Ch.

Od té doby, co jsem začala chodit k Vám, jsem zjistila, že pohyby nejsou o křečových a krátkých krocích, ale o tom, soustředit se každý moment, kde pohyb vlastně začíná – od začátku až do konce ho protáhnout přirozeně, jak nám svaly naznačují. Sama jsem si tohle vyzkoušela při běhu, jakož to fotbalistka bych měla běh ovládat na jedničku, avšak našly se hodně velké mezery při dopadu, odrazu a používání ruk. Po správném vyzkoušení jsem zjistila, že jsem byla i rychlejší a lépe se mi dýchalo. Pomohlo mi to i ve střelbě na bránu, kdy jsem špatně protahovala kop – nedotahovala pohyb dokonce, takže jsem měla slabší ránu.
Tak jako sport je o pohybu, dýchaní a správném držení těla, tak je i zpěv. Mé chyby se projevovaly při dýchaní, ustrašeném projevu a špatném postoji. Postupně jsme tyto zlozvyky odbourávaly. I přesto, že nejsem žádná zpěvačka, při správném dýchání do břicha a trochu jistoty jsem zazpívala pár tönu tak, jak znít měly. Dělaly jsme různá cvičení, které mi pomohly si chyby uvědomovat a snažit se je nedělat.
Vyzkoušela jsem i  Vaší masáž zad, která mi uvolnila mé problémové dýchaní. 
Naučila jsem se působit sebevědoměji při mluvení a i trochu při zpěvu, na kterém stále pracujeme.
 Lekce mi pomáhají v mnoha směrech, i přesto, že jsem přišla jako nováček s prosbou se naučit zpívat.
Pokud se dobře pracuje s energií, odrazí se to ve všem, co děláme.

Těším se na další lekce.

Annika M